Hudební výchova

Hudební výchova

• Zařadí na základě individuálních schopností a získaných vědomostí slyšenou hudbu do stylového období a porovnává ji z hlediska její slohové a stylové příslušnosti s dalšími skladbami.
  • Orientuje se v zápise písní a skladeb různých stylů a žánrů, tyto písně či skladby na základě individuálních schopností a získaných dovedností svým způsobem realizuje.
  • Vyhledává souvislosti mezi hudbou a jinými druhy umění.
  • Uplatňuje získané pěvecké dovednosti a návyky při zpěvu i při mluvním projevu v běžném životě, zpívá dle svých dispozic intonačně čistě a rytmicky přesně v jednohlase i vícehlase, dokáže ocenit kvalitní vokální projev druhého
  • Využívá své individuální hudbní schopnosti a dovednosti při hudebních aktivitách.
  • Reprodujuje na základě svých individuálních hudebních schopností a dovedností různé motivy, témata i části skladeb, vytváří a volí jednoduché doprovody, provádí jednoduché hudební improvizace.
  • Rozpozná některé z tanců různých stylových období, zvolí vhodný typ hudebně pohybových prvků k poslouchané hudbě a na základě individuálních hudebních schopností a pohybové vyspělosti předvede jednoduchou pohybovou vazbu.
  • Orientuje se v proudu znějící hudby, vnímá užité hudebně výrazové prostředky a charakteristické sémantické prvky, chápe jejich význam v hudbě a na základě toho přistupuje k hudebnímu dílu jako k logicky utvářenému celku.

Česká artificiálnía nonartificiální hudba

Česká artificiálnía nonartificiální hudba
Rytmus, metrum, tempo
Harmonie

Reprodukuje na základě svých individuálních hudebních schopností a dovedností různé motivy, témata i části skladeb, vytváří a volí jednoduché doprovody, provádí jednoduché hudební improvizace.

Instrumentální činnosti

Hudebně pohybové činnosti

Populární hudba
Big beat
Country tance

Tělesná výchova

Pohybové dovednosti

Poslechové činnosti

• Vyhledává souvislosti mezi hudbou a jinými druhy umění.

Období normalizace v hudbě
Jazz, sving v české hudbě