Výtvarná výchova

Výtvarné aktivity

• Rozpoznává a pojmenovává prvky vizuálně obrazového vyjaádření,porovnává je a třídí na základě odlišností vycházejících z jeho zkušeností,vjemů,zážitků a představ.
  • V tvorbě projevuje své vlastní životní zkušenosti, uplatňuje při tom v plošném i prostorovém uspořádání linie, tvary,objemy, barvy, objekty a další prvky a jejich kombinace.
  • Vyjadřuje rozdíly při vnímání události různými smysly a pro jejich vizuálně obrazné vyjádření volí vhodné prostředky.
  • Interpretuje podle svých schopností různý vizuálně obrazná vyjádření, odlišné interpretace porovnává se svojí dosavadní zkušeností.
  • Na základě vlastní zkušenosti nalézá a do komunikace zapojuje obsah vizuálně obrazných vyjádření, která samostatně vytvořil, vybral či upravil.

Výtvarné vyjádření skutečnosti – teorie barvy,technika malby a kresby.
Kompozice v ploše.
Uspořádání objektu do celku.
Vnímání velikosti.
Dekorativní a prostorové práce : zvládnutí výtvarných technik koláže, frotáže, zpracování přírodního materiálu – nalepování, dotváření, tisk, otisk.
Osobní postoj v komunikaci v rámci práce skupiny.
Vysvětlení výsledku a záměru tvorby.
Výtvarné umění a životní prostředí – ilustrace, plastické vyjádření, hmatové a pohybové podněty.

Cizí jazyk

Anglický jazyk